نام زیرپورتال : خوزستان

1396/11/18 چهارشنبه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان در جمع خبرنگاران:

تحقق 103 درصدی درآمدهای استان خوزستان، طی ده ماهه سال 96

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، درنشست خبری با اصحاب رسانه، صبح چهارشنبه در محل سالن جلسات این اداره کل اظهار داشت: طی 10 ماه سال جاری، درآمدهای استان، 103 درصد تحقق یافته و 106 میلیارد و 800 میلیون تومان مازاد درآمد داشتیم. . .


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، در این نشست مسعود صدری با تبریک ایام الله دهه فجر افزود: بر اساس قانون، 50 درصد (53 میلیارد و 400 میلیون تومان) مازاد درآمدها باید به استان برگرد و از این مبلغ 20 درصد به عنوان اعتبارات هزینه ای به دستگاه های اجرایی استان اختصاص پیدا می کند.
وی گفت: امسال تخصیص ها از محل اوراق خزانه بود و دستگاه های اجرایی مشکلاتی داشتند که بتوانند مأموریت های محوله را انجام دهند، طی هماهنگی و تصمیمات اخذ شده، این اوراق را به تخصیص نقدی تغییر دادند، ما هم منتظریم که خزانه داری کل کشور، وجه تخصیص از محل اوراق را نقدی به ما پرداخت کند تا ما هم به دستگاه های اجرایی استان پرداخت کنیم.
نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان تشریح کرد: در راستای حقوق شهروندی و فرهنگ سازی تکریم ارباب رجوع، امسال تصمیم گرفتیم نشست خبری را با حضور رؤسا و مدیران همه ادارات و دوایر در اداره کل برگزار کنیم تا هم آمار دقیق تری ارائه بدهیم و هم در راستای فرهنگ پاسخ گویی، این فرهنگ را در مدیران داخلی اداره کل نهادینه کنیم تا همیشه نسبت به مطالبات جامعه رسانه ای پاسخگو باشیم.
صدری بیان داشت: ده سال است که در راستای پاسخگویی به مطالبات شهروندان، به دنبال اصلاح و ارتقای نسبت تسهیلات به سپرده در استان هستیم؛ در این راستا، در جلسه ای که ماه گذشته با حضور معاون حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد داشتیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه دکتر همایون یوسفی، نماینده مردم اهواز، حمیدیه و باوی، پیگیری های بسیاری داشتند و در نهایت، وزارت اقتصاد به استان دستور داد که گزارش تحلیلی در مورد این حوزه تهیه و ارسال شود.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، با اشاره به فعالیت های استان در رابطه با برش استانی محورهای اقتصاد مقاومتی بیان داشت: چون دستگاه ستادی و حاکمیتی هستیم، فعالیت هایی که انجام می دهیم، نه حسی، بلکه ادراکی هستند و موفقیت ها و زحمات دوستان از مقوله ادراکی است.
صدری در ادامه عنوان کرد: رتبه برتر و اول کشوری را در راستای تحقق حسابداری تعهدی کسب کردیم و در سنوات گذشته هم این توفیق نصیب استان شده است؛ بحث حسابداری تعهدی در سرلوحه کار وزارت اقتصاد است؛ همچنین در خصوص فعالیت های اداره اموال، در سطح کشور رتبه برتر را برای استان به ارمغان آوردیم و در  بحث خرید کالای و خدمات داخلی، پیگیری های لازم راداشتیم و نتایج خوبی کسب کردیم.
وی شرح داد: ما ضمن حمایت از تولیدات داخل استان، شفاف سازی و رقابت پذیری اقتصاد را مدنظر داشتیم؛ برای این منظور، سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) را داریم که با فراخوان ملی، هرکسی که کمترین قیمت را ارائه دهد برای انجام معامله موفق می شود و با استقرار این سامانه شاهد هیچ تبعیضی نخواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه، بنگاهی کارآ است و در حداکثر بهره وری قرار دارد که کالا را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت تولید کند، افزود: اجرایی شدن این سامانه، بروزتر شدن بنگاه های اقتصادی استان و افزایش قابلیت رقابت با سایر بنگاه های خارج از استان را به دنبال خواهد داشت.

 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^