نام زیرپورتال : خوزستان
اخبار

1396/11/25 چهارشنبه

ارزش پروژه های سرمایه گذاری خارجی خوزستان، بالغ بر دو میلیارد و 254 میلیون دلار است

رئیس گروه سرمایه گذاری اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در مصاحبه با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت، چهارشنبه 18 بهمن ماه اظهار داشت: 24 پروژه که مجوز سرمایه گذاری برای آنها از سوی وزارت اقتصاد صادر شده است، بالغ بر دو میلیارد و 254 میلیون دلار ارزش دارند . . .


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، جاسم کاکا افزود: این پروژه ها در بخش محصولات پتروشیمی، پودرهای کانی غیرفلزی، هتل، مجتمع تفریحی درمانی، انبار غلات و مخازن روغن، تولید برق در قالب نیروگاه های خورشیدی، بادی و سیکل ترکیبی بوده است.
کاکا، اظهار داشت: سال 89 مصوبه تشکیل مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان ابلاغ و این مرکز در خوزستان تشکیل شد. 18 دستگاه اجرایی استان در این مرکز نماینده تام الاختیار دارند که تسهیل و تسریع در صدور مجوزها و ارائه مشاوره به سرمایه گذاران خارجی را انجام می دهند.
وی شرح داد: بخشی از این دستگاه ها مانند پتروشیمی ماهشهر، منطقه آزاد اروند، منطقه ویژه اقتصادی بندر امام (ره)، سازمان آب و برق، برق منطقه ای، آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی جزو دستگاه های سرمایه پذیر هستند.
کاکا همچنین بیان کرد: برخی دستگاه ها مثل آب، برق، گاز و مخابرات وظیفه ارائه خدمات زیربنایی برای پروژه های سرمایه گذاری را برعهده دارند و برخی دستگاه ها نیز متولی صدور مجوز های محیط زیست و ثبت شرکت هستند.
وی در رابطه با فعالیت های سرمایه گذاران خارجی در استان گفت: سرمایه گذاران خارجی سرمایه خود را به دو صورت سرمایه نقدی (ارز) و غیر نقدی شامل تجهیزات، ماشین آلات و حق اختراع را وارد استان می کنند.
کاکا توضیح داد: تمامی اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری، از جمله توانمندی ها و معرفی استان، در کنار فرصت های سرمایه گذاری، در وب سایت مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی به آدرس http://khuzestan.investiniran.ir   درج شده است.
رئیس گروه سرمایه گذاری اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با اشاره به اینکه اخیراً پنجره واحد سرمایه گذاری خارجی نیز ایجاد شده است، افزود: سرمایه گذاران خارجی می توانند مجوز سرمایه گذاری را با مراجعه به این پنجره اخذ کنند.
وی خاطرنشان کرد: 34 پروژه سرمایه گذاری خارجی در بخش های مختلف اقتصادی داریم که 24 مورد آن مجوز لازم را از وزارت اقتصاد کسب کرده اند و 10 پروژه داریم که با وجود مراجعه و پیگیری ما برای تکمیل مدارک به منظور صدور مجوز، متأسفانه به نتیجه مطلوب نرسیده اند.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^