سه‌شنبه, 6 اسفند 1398
  • ساعت : ۱۴:۵:۵۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ 
  • کد خبر : ۱۸۹۱۴۹
حضور نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در جلسه ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه های اجرایی و شركت های دولتی
جلسه ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی سه شنبه 10 دی ماه با حضور نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد...

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در این نشست اظهار کرد: ذیحسابان بر اجرای بودجه دولت قبل از خرج و بعد از خرج نظارت دارند و باید بر اساس اصول، مقررات و دستورالعمل هایی که از سوی وزیر اقتصاد و هیئت وزیران صادر می شود اعمال نظارت کنند.

محسن کاویانی با اشاره به شرح وظایف و مسئولیت های ذیحسابان بر فرآیند هزینه های مالی افزود: ذیحسابان وظیفه سخت و مشکلی را بر عهده دارند که با مدیران دستگاه های اجرایی طبق قانون نظارت تعامل کنند تا امور در مجاری خود حرکت کند.

همچنین در این نشست نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: همه انسان ها به دلیل مسئولیتی که دارند روزی مورد محاسبه و حسابرسی قرار می گیرند؛ اما انسان قبل از این که زمان حسابرسی اش برسد باید خود حسابرسِ خود باشد و به نوعی ذیحسابی خود باشد.

محسن حیدری افزود: در زمینه مسائل اجتماعی نیز حسابرسی و دیوان محاسبات وجود دارد و این موضوع تنها در کشور جمهوری اسلامی نیست بلکه در تمامی کشورها است؛ از طرف کل نظام و کل مردم این شما هستید که به نمایندگی از همه به حساب ادارات و دستگاه های مربوطه می پردازید.

آیت الله حیدری اظهار کرد: اگر وظیفه حسابرسی فردی مهم باشد که مهم است پس حسابرسی اجتماعی قطعاً از آن مهم تر است، زیرا مربوط به یک جامعه است و کسی که به نمایندگی از ملت پر افتخار ایران، کار ذیحسابی را انجام می دهد کاری عاشقانه می کند.

حیدری عنوان کرد: مسئولیت ذیحساب خیلی سنگین است مواظب لغزش در کار خود باشید زیرا کار شما فوق العاده اهمیت دارد. وقتی طبق قانون عمل کنید مطمئن باشید رضایت خداوند را انجام داده اید.

 

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در خصوص مناسبت نُهم دی اشاره کرد: اگر بصیرت نُهم دی نبود این فتنه گران، ایران و انقلاب را به بیگانگان فروخته بودند اما نُهم دی حماسه ای بود که ملت ما به برکت امام حسین علیه السلام انجام دادند؛ لذا ما وامدار امام حسین علیه السلام و حضرت زینب سلام الله علیها هستیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0