پنج‌شنبه, 16 مرداد 1399
  • ساعت : ۱۴:۹:۲۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ 
  • کد خبر : ۱۸۹۱۵۰
بررسی قانون محاسبات عمومی در نشست ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه های اجرایی استان خوزستان
جلسه ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی استان در مورخ 10 دی ماه با موضوع بررسی قانون محاسبات عمومی در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان برگزار شد...

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در این نشست که با موضوع مروری بر قانون محاسبات عمومی برگزار شد، اظهار کرد: لایحه بودجه سال آینده مشخص و به دستگاه ها ابلاغ شده است؛ درآمدهای استانی و هزینه های دستگاه ها نیز در این لایحه معین شده است.

محسن کاویانی افزود: پیش بینی درآمدهای استان، 6 هزار و 100 میلیارد تومان است که در لایحه سال آینده، 9 هزار و 300 میلیارد تومان دیده شده است؛ یعنی 3 هزار میلیارد تومان اضافه شده که مبلغ سنگینی است و بدین معناست که دستگاه تا فروش اموال نداشته باشد حقوق بازنشستگان را از محل جاری نمی تواند پرداخت کند.

کاویانی، در خصوص مولدسازی عنوان کرد: در لایحه بودجه سال 1399 به استانداران اجازه توسعه و تکمیل ساختمان های اداری را داده است اما برای ساختمان های اداری شهرستان ها در صورتی قابل اجرا است که کمیته مولدسازی استان تشخیص دهد مِلک مازاد است و با توجه به این رویکرد و از محل فروش املاک مازاد حقوق بازنشستگان پرداخت می شود،پس باید این ملک فروخته شود.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان اضافه کرد: تصمیم دیگر که در کمیته مولدسازی می توان گرفت؛ در کمیته استانی اگر ملکی مازاد تشخیص داده شود، نظر مدیر دستگاه نافذ نیست و حکم قانون قابل اجرا است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0