نام زیرپورتال : خوزستان

1397/12/28 سه‌شنبه

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان:

استان خوزستان از نظر اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای در کشور رتبه اول را دارد

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین میر احمدرضا حاجتی، امام جمعه موقت اهواز اظهار داشت: خوزستان با یک هزار و 800 میلیارد تومان، از نظر اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای رتبه اول را در سال 1397 در کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان بیان کرد: هزار میلیارد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای مصوب به دستگاه های اجرایی پرداخت شده است که 730 میلیارد تومان از این مقدار سهم نفت است.

نماینده وزیر در خوزستان، با اشاره به وضع تحریم ها بر اقتصاد کشور عنوان کرد: در تلاشیم با بازدیدی که از پروژه های سرمایه گذاری خواهیم داشت، از نحوه انتقال ارز شرکت ها به داخل کشور و انتقال سود این شرکت ها به خارج کشور جویا شویم تا شاید بتوانیم از روش های مشابه این شرکت ها برای ارز آوری و دور زدن تحریم ها استفاده و الگوبرداری کنیم.

کاویانی گفت: بر اساس اظهارات بانک مرکزی، شرکت های صاداراتی فقط 30 درصد از ارز حاصل از فروش کالا و خدمات خود را به سامانه نیما واریز می کنند.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خوزستان عنوان کرد: در بازدید از شرکت های پتروشیمی از نزدیک با مشکلات و محدودیت های این شرکت ها باخبر شدیم و این شرکت ها که دارای ارز عمده ای حاصل از فروش محصولات خود هستند بر اساس سازو کار بانک مرکزی مجبورند در صرافی های محدودی ارز خود را به فروش برسانند و این صرافی ها جوابگوی نیازها و مشکلات آنها نیستند و ما قصد داریم در دیدار با مقام عالی وزارت مشکلات شرکت های پتروشیمی استان را انتقال دهیم تا مشکلات آنها برای فروش ارز برطرف شود.

نماینده وزیر در استان، با اشاره به شرایط تحریم ها در کشور گفت: ما باید در شرایط کنونی خطر را دریابیم و این خطرات را به درستی متوجه شویم زیرا عدم درک درست از شرایط و عدم آگاهی باعث شده؛ بعضی از افراد  زنگ خطر برای آنها به صدا در نیامده و بعضی ها خطرات احتمالی را حس نکرده اند و تصویر نادرستی از وضعیت اقتصادی کشور ارائه می کنند که این کار باعث بدبینی و بوجود آمدن جو ناامیدی در بین مردم می شود، بنابراین این عده باید توجیه شوند.

کاویانی با ارائه عملکردی از وضعیت اعتبارات هزینه ای استان اظهار داشت: در پرداخت های پرسنلی و رفاهی و امور جاری دستگاه ها با مشکلاتی در لحظات پایانی سال مواجه هستیم که امیدواریم با چاره جویی و یافتن راه حل هایی و همچنین مساعدت مقامات این مشکلات نیز برطرف شوند.

وی با اظهار خرسندی از دیدار با حجت الاسلام حاجتی امام جمعه موقت اهواز گفت: جامعه همواره به رهنمودها و راهنمایی های علما نیازمند است و ما هم امیدواریم در ادامه خدمت به استان از راهنمایی ها و فرمایشات علما استفاده کنیم و بتوانیم با ارشادات و راهنمایی های شما بر مشکلات غلبه کنیم و من اطمینان دارم با همراهی مردم و دلگرمی و پشتیبانی علما کشور از تنگناهای مالی و اقتصادی و تحریم ها خارج می شود.

حجت الاسلام والمسلمین، میر احمدرضا حاجتی، امام جمعه موقت اهواز نیز در این دیدار با اشاره به فرآیند تصویب FATF در مجلس و شورای نگهبان و جمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که اروپا را پلیس خوب و بد توصیف می کنند، باید تمام جوانب این کار سنجیده شود و با کارشناسی دقیق به موضوع بنگریم و با دست پر و از موضع قدرت با طرف های اروپایی رایزنی کنیم.

حاجتی افزود در شرایط تحریم از تمام منابع و ظرفیت های کشور استفاده نکرده ایم زیرا کشور ما با شش هزار کیلومتر مرز خاکی و 27 هزار کیلومتر مرز آبی برای وارد کردن کالا قابل محاصره نیست و جزیره مکران به تنهایی می تواند جوابگوی نیازهای ما در شرایط تحریم باشد.  

 


 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^