نام زیرپورتال : خوزستان

1397/12/28 سه‌شنبه

نشست مدیران کل امور اقتصادی و دارایی و امور مالیاتی استان با نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی خوزستان

به منظور شناسایی مودیان جدید مالیاتی در حوزه های پس از فروش محصولات کشاورزی و توزیع محصولات در بازارهای هدف، نشستی سه جانبه با مدیران کل امور اقتصادی و دارایی و امور مالیاتی با معاون برنامه ریزی جهاد کشاورزی خوزستان برگزار شد. . .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان اظهار داشت: در حوزه کشاورزی قابلیت هایی وجود دارد که ما می توانیم در آن حوزه، درآمدهای استانی رو توسعه دهیم .

محسن کاویانی افزود: خارج از بحث معافیت های مالیاتی در چرخه تولید محصولات کشاورزی، منابع درآمدی باید شناسایی و اطلاعات آنها شناسایی و به روز شود، این منابع افراد و یا شرکت هایی هستند که به عنوان واسطه یا دلال در بخش های بین تولید و توزیع محصولات فعالیت دارند.

مدیر کل امور مالیاتی استان هم با ذکر مشکلات در بحث فرار مالیاتی گفت: بخشی از این فرار مالیاتی ناشی از ضعف قوانین موجود است و بخشی از این مشکلات هم متوجه ما می شود که باید با قوانین و مقررات جلوی فرار مالیاتی مودیان را بگیریم.

جهانشاه ارزانی بیرگانی شرح داد: در کنار عوامل تولید کشاورزی که از پرداخت مالیات معاف هستند، شرکت های توزیعی فعالیت می کنند و ما هم تعاملاتی با آنها داشته ایم ولی ضعف بزرگ عدم طبقه بندی اطلاعات این افراد و شرکت ها است و این اطلاعات را ما نداریم که انتظار می رود با کمک سازمان جهاد کشاورزی استان این مشکل را برطرف کنیم.

ارزانی بیرگانی با اشاره به ماده 169 قانون مالیات ها گفت: تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به هر معامله ای که انجام می دهند مکلفند تمامی اطلاعات مربوط به خرید و فروش معاملات میانی و مشابهی که در شمول مالیات قرار می گیرد در سامانه ای که با همین منظور طراحی شده وارد کنند .

مدیر کل امور مالیاتی استان خوزستان تاکید کرد: تمامی افراد و گروه ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای مجوز و پروانه فعالیت از سوی سازمان جهاد کشاورزی هستند تمام فعالیت های بعد از تولید آنها مشمول مالیات می شوند.

وی گفت: صنایع تبدیلی که بین چرخه تولید و توزیع قرار می گیرند مدنظر ما هستند و باید اطلاعات انها به اداره کل امور مالیاتی ارائه شود تا افرادی را که شامل پرداخت مالیات می شوند شناسایی کنیم و بهترین راه برای شناسایی این افراد سازمان جهاد کشاورزی است.

با تعامل خوبی که در این نشست شکل گرفت، معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان گفت: نمایندگان این سازمان با حضور در کارگروهی که به همین منظور با اداره کل امور مالیاتی استان قرار است تشکیل شود هماهنگی کامل و لازم را خواهیم داشت و هر گونه اطلاعاتی را که لازم باشد در اختیار امور مالیاتی قرار خواهیم داد.


 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^