نام زیرپورتال : خوزستان

1397/12/28 سه‌شنبه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان:

بخش اقتصادی کشور وظیفه مهم و خطیری در شرایط کنونی کشور بر عهده دارد

نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد در استان خوزستان، دوشنبه، 20 اسفند، در اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، با حضور اعضاء و با موضوع بررسی عملکرد سال 1397 دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد برگزار شد. . .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان، در این نشست، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خوزستان ضمن قدردانی از دستگاه های تابعه؛ انتظارات وزیر محترم اقتصاد از توابع را نیز مطرح نمود و عنوان کرد: با توجه به مسئولیت مهمی که بخش اقتصاد کشور بر عهده دارد و اغلب مسائل کشور به اقتصاد گره خورده است، دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد باید بتوانند در جهت حل مسائل قدم بردارند و پاسخگو باشند و همچنین گزارشات نیز به موقع به وزیر اطلاع رسانی شود.

محسن کاویانی اظهار کرد: در حوزه سرمایه گذاری نیز با توجه به این نکته که نیاز است برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن نماییم باید فعال وارد شد و باید موانع این فرش قرمز شناسایی و برطرف شود.

نماینده وزیر افزود: تشکیل چهار کمیته روابط عمومی، حراست، معاونین توسعه مدیریت و منابع و همچنین تشکیل شورای حقوقی دستگاه های تابعه و فعال کردن آن ها از برنامه های آینده شورای هماهنگی برای پیشبرد اهداف وزارت اقتصاد و دارایی است.

معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی منطقه آزاد اروند در این نشست اظهار کرد: در 11 ماهه 1397، هزار و 350 میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری جذب شده منطقه آزاد اروند است که در مقایسه با 11 ماه سال قبل که رقم آن 870 میلیارد تومان بوده، بیش از 50 درصد رشد داشته است.

سیدعلی موسوی افزود: با توجه به پروژه های خوبی که تعریف شده است از جمله پروژه های مادر مانند فولاد جهان آرا باعث شد میزان جذب سرمایه گذاری خوبی داشته و نزدیک به 7 هزار و 55 نفر اشتغالزایی ایجاد نماید.

موسوی، در خصوص آزادسازی ماشین های منطقه آزاد اروند گفت: خوشبختانه با حضور رئیس گمرکات کل کشور در منطقه، طی بخشنامه ای مشکل ماشین هایی که در منطقه آزاد بلاتکلیف بودند برطرف شد و ماشین هایی که تا قبل از تاریخ 8 خرداد 1397 وارد منطقه شده اند و زیر 2 هزار و 500 سی سی هستند آزاد شدند.

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران پیرو ارائه گزارش عملکرد سال 1397 بیمه ایران اظهار کرد: نسبت به 11 ماه سال گذشته 30 درصد و در خصوص مانده عملیات هزار و 896 درصد رشد داشته ایم.

نجاتی، مدیر سازمان حسابرسی در ادامه گزارش عملکرد دستگاه ها اظهار کرد: 21 فقره گزارش حسابرس و بازرس مستقل، 7 فقره گزارش حسابرس تبعه تملک دارایی سرمایه ای، 3 فقره گزارش توجیه افزایش سرمایه به مجمع، 18 فقره نامه مدیریت و 2 مورد گزارش بدهی ها و مطالبات شرکت ها و سازمان های موضوع بند پ ماده 1 قانون رفع مانع تولید از فعالیت های سازمان می باشد.

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان با اشاره به شرایط اقتصادی استان و نبود منابع مالی کافی و همچنین با توجه به بدهی های مالیاتی شرکت های بزرگ نفتی و توزیع بخش عمده ارزش افزوده به شهرداری ها گفت: شهرداری ها به دلیل این که هیچ منابعی جز ارزش افزوده ندارند دچار مشکلاتی شده اند. بنابراین خواستار حمایت از سوی مسئولین جهت وصول منابع مذکور هستیم.

ارزانی بیرگانی افزود: سال گذشته در بخش توزیع ارزش افزوده 600 میلیارد تومان وجوه را بین شهرداری ها و دهیاری ها تقسیم کرده و امسال این رقم به 820 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.


 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^