نام زیرپورتال : خوزستان

1398/3/5 يكشنبه

اظهار امیدواری مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان به عدم وابستگی کشور به درآمدهای نفتی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی خوزستان، دوشنبه، 30 اردیبهشت ماه، اظهار امیدواری کرد روزی کشور با درآمدهای مالیاتی اداره شود و وابستگی به درآمدهای نفتی به صفر برسد. . .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، این نشست با حضور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان و دیگر اعضا در ادامه جلسه قبل با ارائه عملکرد دستگاه ها، برگزار شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در این جلسه اظهار کرد: در سال 1398 با توجه به ابلاغیه وزارت متبوع رسیدگی به حساب های دستگاه های اجرایی توسط نظارت مالی، طرح جامع مالیاتی، ورود کلیه فعالین اقتصادی به سامانه طرح جامع مالیاتی از مهمترین برنامه های ابلاغی وزارت اقتصاد است که باید اجرایی شوند.

محسن کاویانی افزود: در سال 1397 کارهای مهمی صورت گرفت از جمله این که تمام حساب های دولتی از بانک مرکزی منتقل شد و رؤسای دستگاه های اجرایی باید امضاء حواله الکترونیکی انجام دهند که نقش مهمی در کنترل حساب های دولتی دارد.

کاویانی گفت: با توجه به این که تصمیمات وزارت اقتصاد به عنوان ابر وزارت در سایر تصمیمات وزارت های دیگر تاثیرگذار است لذا جهت نقش آفرینی در استان با توجه به تصمیمات این مجموعه و تاثیر آن بر مدیریت های دیگر استان و همچنین تاثیر برخی تصمیمات بر مردم مانند شیوه مالیات سِتانی؛ بایستی فشارهایی را که در این بخش به دستگاه مالیاتی وارد می شود را  بتوانیم تقلیل دهیم و منابع درآمدی را تقویت کنیم.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان اظهار کرد: از شرکت های بیمه ای انتظار می رود تلاش کنند قراردادهای خارج از استان را داخل استان انجام دهند که این عملکرد آثار خوبی از جمله بالا رفتن ضریب نفوذ بیمه و وصول ارزش افزوده برای استان دارد.

کاویانی در خصوص حسابرسی شرکت ها اظهار کرد: سازمان حسابرسی، شرکت هایی را که فاکتورهای صوری ارائه می دهند و باعث اختلال در نظام مالی استان می شوند را در گزارش های حسابرسی معرفی نماید.

در ادامه این نشست مدیریت شعب بانک ملی استان خوزستان اظهار کرد: سال گذشته حدود 480 میلیارد ریال تسهیلات یارانه ای خرید مسکن جامعه ایثارگران در قالب 680 نفر پرداخت شده است. سایر تسهیلات در عرصه های مختلف نزدیک به 110 هزار فقره پرونده بوده که 103 هزار فقره در تسهیلات خرد و شعب است و با احتساب قرض الحسنه؛ چیزی بالغ بر 30 هزار میلیارد در سال 1397 تسهیلات داشته ایم.

سعیدطاهری افزود: طبق آماری که از کشور ارائه شده است، از رشد تسهیلاتی بانک های استان در سال 1397؛ 35 درصد اعطای تسهیلات متعلق به بانک ملی می باشد.

با تلاش و تاکید مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان قرار شد، جلسه شورا با حضور استاندار خوزستان برگزار شود همچنین جلسه ای مشترک میان سازمان اموال تملیکی و گمرک جهت بررسی پرونده های معوق و تعیین تکلیف وضعیت انبارها تشکیل شود.


 
امتیاز دهی
 
 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^